Bengü Arslan | Moda Haftasına Damga Vuran Sonbahar Tırnakları
21083
post-template-default,single,single-post,postid-21083,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive

Moda Haftasına Damga Vuran Sonbahar Tırnakları

Paris, New York, Milano ve Londra’da gerçekleşen moda haftasından geriye, tasarımcıların birbirinden güzel ve çılgın tasarımlarının yanında 2016 yılına yön vereceğini düşündükleri oje trendleri de kaldı.

Aşağıda hangi tasarımcının hangi tarzı seçtiğini görebilirsiniz.

1: Kısa Tırnaklar

Kısa tırnaklar_Costello Tagliapietra

2015 ilkbahar/yaz sezonunda en büyük trendlerden biri de kısa tırnaklardı. Bu görünüş özellikle parmaklarını en az yüzleri ve vücutları kadar harika göstermek isteyen çalışan kadınlar için ideal, tırnakları kısa kesmek ve Costello Tagliapietra’da gördüğümüz gibi, sonbahar ve kış mevsimlerinde mavi gibi harika renkler ile boyamak çok kullanışlı. Kısa tırnaklar Nicole Miller, Monique Lhuillier, Ohne Titel ve Rebecca Minkoff’un defilelerinde de hakimdi. Sass & Bide’da tırnaklar önce güzel bir şekilde kesilmiş ve sonra dağınık bir görünüş yaratmak üzere koyu renk bir oje ile boyanarak, saç ve gözlere uyumlu hale getirilmiş. Julien Macdonald ise, Londra Moda Haftasında kısa tırnaklara kan damlatan harika kırmızı tırnaklar ile ayrı bir hava katmış. Sizlerde tırnaklarınızı kısacık yuvarlak kesebilirsiniz, hem daha kullanışlı olmaz mı?

2: Mat Ojeler

mat ojeler_Marissa Webb

Tüm ojeler parlak değil. Bazen mat renkli de olabiliyorlar, bu ilkbahar/yaz döneminin defile şovlarında büyük bir trend idi ve şimdi Ekim’de de moda olmaya devam ediyor. Mat tırnaklar ilginç bir tarz yansıtıyor ve onların üzerine sanat yapmak daha kolay. Ancak, Marissa Webb’in podyumu da dahil olmak üzere bu şovlar herhangi bir parlaklık ve diğer süslemeler olmadan mat bir oje üzerine boyanan renkler ile daha basit bir tarz sunmuşlar. Basitlik, bir kısmı ojesiz elektrik renkli tırnaklar ile işini doğru yapıyor. Mat ojeleri inanılmaz güzel gri üstü gri, mat zemin üzerinde parlak sarmallar ile Antonio Marras’ın defilesinde de gördük. Wes Gordon da basit bir grafik tırnak tasarımı ile mat oje trendine uymuş. Türkiye’de Pastel ve Flormar markalı mat ojeleri deneyebilirsiniz, üzerine altın sarısı Flormar Saten Matte GS02’yi kullanmanızı öneririm.

3: Çekici Ombre Tırnaklar

ombre tırnaklar_Christian Siriano

Ombre kıyafetlerin yanı sıra, ombre saçlar, ombre gölgeler ve hatta ombre rujlar gördük. Şimdi tırnaklarda da ombre trendini görüyoruz, Christian Siriano’nun New York Moda Haftası defilelerinde bu apaçık ortaya çıktı. Tırnaklar tek kelimeyle harikaydı! Proenza Schouler ve Mara Hoffman da 2015 sonbahar ombre tırnak trendinin modern yaratıcı yorumlarını gösterdiler.

4: Beyaz ve Siyah

siyah beyaz_Bibhu Mohaparta

Siyah ve beyaz ya da siyah ve bej birleşimini pek çok kez gördük, ancak siyah ojenin parlak bir renk üzerinde ekstra drama yaratmak üzere kullanıldığı gerçeğinden kaçamadık. Siyah ve beyaz harika bir kombinasyon ve hiçbir moda evi bunu, beyz tırnakların merkezine mükemmel siyah bir çizgi çeken Kenzo’dan daha iyi gösteremez. Siyah ve beyaz Rachel Antonoff’da şarap rengi ve gri ile kombine edilmiş. Bibhu Mohaparta’da ise, beyaz siyah zeminde kontrast yaratmak üzere minik bir benek olarak kullanılmış. Siyah ve beyaz oje en kullanışlı ojelerden, uzun süre kullanmak istiyorsanız O.P.I, Essie, Sally Hansen gibi kaliteli markalardan alışveriş yapmalısınız, fiyatları biraz tuzlu olabilir ancak klasik modası geçmeyen bir oje için ödediğiniz miktara değecektir üstelik Markafoni mağazasında dönem dönem oje butikleri açılıyor. Hatta indirim kodlarım’dan bulacağınız şuna benzer bir Markafoni indirim kodu ile daha da ucuza alışveriş yapabilirsiniz.(Aslında geçen hafta çok iyi bir kampanya vardı ama takip edin tekrar benzer bir butik açılacaktır kesinlikle.)

5: Minimal

minimal_Giamba

Moda Haftası defilelerinde sunulan pek çok tarz makyajdan kıyafetlere kadar minimaldi. 2015’in sonbahar sezonu da bunu takip edecek gibi görünüyor. Pek çoğu tek renkli ve sıkıcı olsa da, diğerleri daha ilginç çizgiler ve tasarımlar ile zenginleştirilmişti. Örneğin, David Koma’da ten rengi ve beyaz ile siyah çizgiler gibi, kontrast renkler tercih edilmişti. House of Holland da ten rengini siyah ile kullanarak, bunları ilginç şeritli tırnak sanatına dönüştürmüştü. Erin Fetherston’da sadece yüzük parmağında basit ten rengi ojeler üzerine altın çapraz çizgiler kullanışmıştı ve ombre dudaklar ile son derece uyumluydu. Suno’da ojesiz tırnaklar beyaz oje kullanılarak iki dik darbe ile süslenmişti ve Cushnie et Ochs koleksiyonuna uyum sağlaması için camgöbeği yeşil ve denizci mavisi renklerde kare motifler tercih etmişti. Giamba ise, gözlerin çevresindeki noktalara uyum sağlaması için tırnaklar üzerinde siyah renkli çeşitli semboller kullanma çılgınlığı göstermişti.

6: Beyaz Yazı Kışa Götürüyor

beyaz kışı yaza götürüyor_Tadashi Shoji

Rachel Zoe’da görülen basit beyaz çılgınlığı da oldukça çekiciydi, bu renk daha genç ve masum görünmenizi sağlıyor. 2015 sonbahar koleksiyonu için Holly Fulton’da görülen harika beyaz tırnakları ekleyin, o garip sekiz köşeli ten rengi güneş gözlükleri ile tarzınızı tamamlayın, böylece kasvetli kış günlerine yaz esintilerini taşıyabilirsiniz. Tadashi Shoji’nin sonbahar koleksiyonu da köpüğe benzer, hafif siluetler ve tırnaklar ile ikili tonlara uyum sağlıyor. Beyaz krem rengini bir sünger ile tırnak uçlarına sürün. Sanki bulutları parmaklarınızda taşıyor gibi görüneceksiniz.

7: Mavi Manikür

mavi manikür_Monique Lhuillier

Bu sene podyumlara mavi renkli göz farkları hakimdi, bu yüzden 2015-2016 sonbahar/kış makyaj trendlerine uymak üzere tırnaklarda da eşit tonda olmasa da, daha koyu maviler olması beklenmeli. Bu Karen Walker’da Benjamin Puckey’nin kreasyonları için kesinlikle doğruydu. Monique Lhuillier’nin defile şovunda görülenler gibi seksi tarzlar aynı zamanda parlak mavi tırnaklar ile gerçekten göz alıcıydı ve algılarımızı cezp etti. Bunlar aynı zamanda vurdumduymaz bir ruh halini yansıtan eğlenceli tarzlarda, Morgan Taylor’ın sedefli camgöbeği Bright Eyes ojesi kullanan karma renkler de içeriyordu. Costello Tagliapetra’nın defilesinde ise parlak metalik maviler hakimdi, mankenlerin tırnakları Julie Kandalec markası ile boyanmıştı. New York Moda Haftasının neredeyse tamamında tırnakların mavi ojeli olduğı görüldü, OPI Light My Sapphire rengi kullanan mat yarısı boyalı elektrik renkli tırnakları fark ettiğimiz Marissa Webb’in şovlarındaki gibi daha garip stillerde ise, bir adım daha ileri gitmişlerdi. Nicole Miller’ın kısa kesimli ve harika görünen tırnaklarını düşündüğümüzde ise, maviler koyu renkli cam göbeklerine dönüşüyor.

8: Bir Kısmı Ojesiz Tırnak Sanatı

Bir kısmı ojesiz tırnak sanatı_KISS

Bazı en iyi tırnak sanatı tasarımları parmakların sadece bir kısmına eklenen güzel oje versiyonlarından oluşuyor. Bunlar ilkbahar ve yaz aylarında en büyük trendlerden biriydi, şimdi sonbahar ve kışa da geçerek, cazibelerini tüm yıla yayacaklar. KISS’in şeritli ojesiz tırnakları Kaelen’de mandalina rengi dudaklar ile benzersiz bir tarz yarattı. OPI’nin Light my Sapphire’ini kullanan mat, bir kısmı ojesiz tuhaf tırnaklar da New York Moda Haftasının defileleri sırasında Marissa Webb’in kreasyonlarında görüldü. Bir kısmı ojesiz ve şeritli tırnaklar Rebecca Minkoff’da da, punk rock tarzında ve ters V şekilleri ile görüldü. Suno’da ojesiz manikür koleksiyon ile uyumlu açılı ve geometrik tarza sahip minimal bir tırnak sanatı için pencere camı etkisi ile birleştirilmiş. Tırnaklar üzerinde siyah pençe benzeri boyamalar, parlak pembe suratlı Alexis Mabille modellerinin taze ve genç görünüşlerine harika şekilde uyan ilginç bir görünüş için yapılmış.

9: Girdaplar ile Eğlence

girdaplar_Maria Cornejo

Hem uyumlu hem de çıkıntılı girdaplı tırnak sanatını, ten rengi ve siyah renklere uyan minimalist yarım ay tasarımları kullanan Zero + Maria Cornejo da dahil olmak üzere pek çok yerde gördük. Antonio Marras da mat gri üzerine harika girdap desenleri kullanarak, kadınların şık zarafetini güçlendirmiş. Novis’de de dalgalı çizgiler ve girdap desenleri hakimdi, koleksiyonun dalga motifleri mankenlerin tırnaklarında da deniz köpüğü ve mavi renklerde kullanılmıştı.

No Comments

Leave a Comment

http://instagram.takipcisatinal.net